Цікава математика

До нас «ікс» прийшов від арабів. Невідоме число вони позначали словом «шей», тобто «ніщо», «щось». Потім замість слова писали його першу літеру «ш». Це позначення в арабів запозичили іспанці, тільки замість «ш» вони писали «х», а називали «ш». Від іспанців цей знак потрапив до французів. І тут нарешті «х» став називатись «іксом». А потім він і до нас перекинувся, значок і назва.
Гаусса називали «королем математики» навіть його сучасники.
Вієта називали «батьком алгебри».
Вінера називали «батьком кібернетики».

Перше знайомство Ковалевської з математикою


Ковалевська Софія Василівна (рос. математик) познайомилася з математикою в ранньому дитинстві, коли на її кімнату не вистачило шпалер, замість яких були наклеєні листи з лекціями Остроградського по диференціальному і інтегральному численні

Сума всіх цілих чисел від 1 до 100

Розповідають, що коли 9-річному Гаусу (видатний німецький математик) учитель запропонував знайти суму всіх цілих чисел від 1 до 100, то маленький Гаус сам зрозумів, яким способом можна дуже швидко виконати цю операцію.
Треба складати перше число з останнім, друге з передостаннім і т. д. Сума кожної такої пари чисел дорівнює 101 і повторюється вона 50 разів.
Отже, сума всіх цілих чисел від 1 до 100 буде дорівнює 101 × 50 = 5050.

13-річний Ейлер


Що вже в 13 років видатний в майбутньому швейцарський математик та фізик Л. Ейлер став студентом факультету мистецтв Базельського університету.
·         75 томів Ейлера
Зібрання творів Леонарда Ейлера становить 75 великих томів, і якщо кожного дня переписувати по десять годин його роботи, то не вистачить 76 років.

Великий німецький композитор Людвіг ван Бетховен так і не зміг освоїти всі арифметичні операції. Множення і ділення були для нього нерозкритою таємницею. Наприклад, щоб помножити 12 на 60, геніальний композитор 60 разів складав по 12.

Чому Нобелівська премія не вручається за досягнення в математиці?


Існує думка, що Альфред Нобель не включив математику в список дисциплін своєї премії через те, що його дружина зрадила його з математиком. Насправді Нобель ніколи не був одружений. Справжня причина ігнорування математики Нобелем невідома, але є кілька припущень. Наприклад, на той момент вже існувала премія з математики від шведського короля. Інше припущення — математики не роблять важливих винаходів для людства, так як ця наука має чисто теоретичний характер.
  • З історії виникнення знаків

    Знак рівності = ввів англійський вчений Роберт Рекорд ще в XVI столітті у вигляді двох паралельних паличок. Пізніше із знака рівності утворили знаки більше і менше, звівши праві кінці, потім ліві. Більша відстань — між паличками біля більшого числа. 5 > 3. Знаки «більше» і «менше» почали застосовувати для позначення відношень нерівності. Ці знаки вперше почав застосовувати англійський математик Томас Гаррієт.
  • 367 доведення

    Одна з найбільш відомих і старих теорем, теорема Піфагора, має щонайменше 367 доведень

Комментариев нет:

Отправить комментарий